Tillbaka till samtliga rapporter

För hög hastighet

Rapporterat i kategori Vägar (Övriga) av Christopher Palm, 07:37, fredag 24 april 2020

Skickades till Ale kommun, 2 minuter senare

Detta har varit ett problem länge men definitivt inte blivit bättre. En del kör så fort som ca 70km/h inne i bostadsområdet. Jag har gjort en lista med de som önskar fartsänkning och fartgupp. Min granne har ringt och påpekade problemet men inget händer. Vi får själva stå och stoppa folk som kör för fort och skälla ut dom och tids nog så kommer detta att bli väldigt dåligt om det fortsätter eller om något barn bli påkört. Ni är välkomna att kontakta mig på christopher.palm601@gmail.com el 0707-859075

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej, jag kommer kontakta Christopher så jag lägger denna som löst i Fixa min gata

    Med vänlig hälsning Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Tobbe Engström) 08:09, fredag 24 april 2020

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?