Tillbaka till samtliga rapporter

Belysning trasig

Rapporterat av Android i kategorin Gatubelysning, anonymt 11:40, fredag 10 april 2020

Skickades till Ale kommun, 6 minuter senare

Belysning trasig på den lägre lampan som ska lysa på gång och cykelbanan.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för anmälan.

    Vi kontaktar ansvariga som kikar på detta.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 12:44, tisdag 14 april 2020

  • Bytt lampa

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 13:08, tisdag 5 maj 2020

  • Belysningen är fortfarande mörk.

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat anonymt 16:33, fredag 8 maj 2020
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Tack för din anmälan. Ärendet är återsänt till entreprenör. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 15:46, måndag 11 maj 2020

  • Hej, jag ä'r nyfiken på om det finns någon för tidplan när detta ska vara åtgärdat och även vad det är som tar tid?

    I dagsläget har det gått knappt 2 månader, vilket jag kan tycka är i längsta laget. Jag tycker inte att det borde ta mer än ca 2 veckor. Vad tycker ni?

    Tack.

    Postat anonymt 06:32, måndag 1 juni 2020

  • Hej och tack för din felanmälan! Enstaka lampor lagas i början av följande månader: Juni, augusti, oktober, december, februari, april. Mvh Nihlén Elmontage

    Postat anonymt 08:04, måndag 1 juni 2020

  • Löst

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 10:14, onsdag 3 juni 2020

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.