Tillbaka till samtliga rapporter

Dessa 3 träd bör verkligen kapas.. den i mitten är på väg ner. Som det ser ut lär den inte falla mot huset. En tall gick av förra veckan här. Många barn som.springer in här till skogen så detta bör lösas innan något händer. Många björk träd på gatan som blåst av här. Tack

Anonym rapport i kategori Träd och buskage, 14:05, tisdag 18 februari 2020

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare

Årgärda gärna innan det är försent.tack

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan. Ärendet är översänt till berörd enhet. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 15:23, tisdag 18 februari 2020

  • Fortfarande inte åtgärdat. Nu lutar de mera. Lutar mot husen på nr 56. Anmält igen av boende på nr 57.

    Postat anonymt 08:28, måndag 16 mars 2020

  • Rätt uppgift är att träden lutar mot husen på nr 57. Ärendet är påmint till berörd enhet. Hälsningar Kontaktcenter

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 09:29, måndag 16 mars 2020

  • Fortfarande öppen, via enkät, 14:33, tisdag 17 mars 2020

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?