Tillbaka till samtliga rapporter

Träd vält IGEN

Rapporterat av Android i kategorin Träd och buskage, anonymt 11:30, söndag 16 februari 2020

Skickades till Ale kommun, 5 minuter senare

Vi har rapporterat att kommun behöver ta bort träd längs gångvägen vid Humlegången i Nödinge samt runt Gula huset. Nu har ett till träd vält på gångbanan. Som tur var inget barn där denna gång. Men hade uppskattat om ni kan ta ert ansvar att rensa upp träden för människornas säkerhet. Även runt föreningshuset/Gula huset. Är ni osäkra får ni gärna ta kontakt med oss!

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan. Ärendet är översänt till vägföreningen angående trädet över gångbanan samt till berörd enhet gällande träd runt Gula Huset. Vi inväntar återkoppling. Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 09:41, måndag 17 februari 2020

  • Hej, detta är nu åtgärdat Tack för du rapporterade in detta

    Med vänlig hälsning Anders Alfredsson

    Tillstånd ändrat till: Finns redan

    Postat av Ale kommun (Tobbe Engström) 13:16, måndag 17 februari 2020

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?