Tillbaka till samtliga rapporter

Glaskross kring fallfärdiga baracker

Rapporterat av Android i kategorin Nedskräpning, anonymt 14:33, lördag 15 februari 2020

Skickades till Ale kommun, 2 minuter senare

Senaste stormen förstörde skräpbarackerna ännu mer. Kör dem till tippen innan djur och barn skadar sig!

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan. Ale Fritid kommer att se till att området blir avspärrat snarast. Barackerna står kvar eftersom det hör ihop med det försenade ridhusbygget. När bygget beräknas komma igång i mars är dessa baracker prioriterade. Ärendet avslutas i Fixa min gata.

    Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 14:02, måndag 17 februari 2020

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.