Tillbaka till samtliga rapporter

Elakt hål i asfalten på cykelbanan intill övergångsstället i korsningen marstrandsvägen - rollsbovägen, Kungälv. Fler skador i asfalten intill samt ett nerkört räcke.

Rapporterat i kategori Vägar (Riksvägar/Trafikverket) av Bodil, 21:57, onsdag 12 februari 2020

Skickades till Trafikverket, 2 minuter senare

Cyklar dagligen o korsar marstrandsvägen 168 vid rollsbokrysset. Beläggningen på cykelbanan är dålig över hela korsningen, ända till kungälvsvägen.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?