Tillbaka till samtliga rapporter

Nerfallet stort träd, ligger dumt till på tomten

Rapporterat i kategori Träd och buskage av Jonas rhoden, 10:45, måndag 10 februari 2020

Skickades till Ale kommun, 5 minuter senare

I stormen har det ramlat ner ett träd från berget. Ligger dumt till samt krossat en lycktstolpe. Baksidan på Eklidsvägen 12

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för anmälan.

    Ärendet överförs till berörd enhet.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 14:10, måndag 10 februari 2020

  • Detta är Alebyggens ansvarsområde efter att ansvariga ifrån parkenheten hade varit ute och tittat på detta.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: inte kommunens ansvar

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 15:55, tisdag 11 februari 2020

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?