Tillbaka till samtliga rapporter

Grop vid hållplats Trollevik

Rapporterat av Android i kategorin Vägar (Riksvägar/Trafikverket), anonymt 23:44, onsdag 29 januari 2020

Skickades till Trafikverket, 8 timmar, 56 minuter senare

Grop i vägen vid busshållplatsen Trollevik

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Kategori ändrat från ‘Vägar (Övriga)’ till ‘Vägar (Riksvägar/Trafikverket)’

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 08:35, torsdag 30 januari 2020

  • Tack för anmälan.

    Detta har rapporterats flera gånger och det enda vi kan göra är att skicka det vidare till Trafikverket vilket vi gör nu också. Även om ni skulle kunna felanmäla detta direkt till Trafikverket så kan vi eventuellt få en snabbare lösning på detta.

    Https://www.trafikverket.se/tjanster/Anmal-skador-och-brister/

    Hälsningar kontaktcenter

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 08:38, torsdag 30 januari 2020

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?