Tillbaka till samtliga rapporter

Göteborgsvägen mörklagd

Rapporterat av iOS i kategorin Gatubelysning, anonymt 14:02, tisdag 28 januari 2020

Skickades till Ale kommun, 2 minuter senare

Gbg vägen från centrum och norrut samt sidogator mörka mitt i morgonrusningen. Fotgängare som jag och cyklister har svårt att se varandra!

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan. Ärendet är översänt till Ale El för åtgärd. Vi inväntar återkoppling. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 15:54, tisdag 28 januari 2020

  • Ingen feedback har kommit till mig men Götebrogsvägen norrut från Surte Centrum förbi kyrkan och idrottsparken är belyst vad jag har sett.

    Postat anonymt 16:10, tisdag 25 februari 2020

  • Vi skickar det vidare till Ale El igen.

    Hälsningar kontaktcenter

    Postat anonymt 09:02, onsdag 26 februari 2020

  • Ale El hälsar att de ska kolla upp detta snarast.

    Hälsningar kontaktcenter

    Postat anonymt 09:55, onsdag 26 februari 2020

  • Hej, Ale El har varit och kollat, allt lyser 28/2. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 14:51, fredag 28 februari 2020

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.