Tillbaka till samtliga rapporter

Vägen vid hållplats har sjunkit över 1 dm

Rapporterat av Android i kategorin Vägar (Riksvägar/Trafikverket), anonymt 15:45, söndag 26 januari 2020

Skickades till Trafikverket, 16 timmar, 40 minuter senare

Vägen har under de sista 3 månaderna sjunkit kraftigt, nu är det ett 1 meter brett hål ca 1 dm djupt. Har ringt kommun om detta men inget har hänt. Åtgärdas tack.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej Detta är på Trafikverkets väg och vi på Ale kommun har varit på dom länge om detta och det är inget vi på kommunen kan göra mer en att vara på dom. Vi skickar detta igen till dom och tack för att du rapporterade in detta Mvh Tobbe Engström Ale kommun Gatuingejör

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Tobbe Engström) 16:29, söndag 26 januari 2020

  • Kategori ändrat från ‘Hållplats’ till ‘Vägar (Riksvägar/Trafikverket)’

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 08:21, måndag 27 januari 2020

  • .

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 08:21, måndag 27 januari 2020

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?