Tillbaka till samtliga rapporter

Trasig belysning på elljusspår

Anonym rapport i kategori Gatubelysning, 10:51, fre 16 januari 2015

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare

4 lampor på elljusspåret vid Jennylund är trasiga. Dessa lampor har varit trasiga en längre tid.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej. Jag skickar detta vidare till fritid, det är Bohus IF som har detta elljusspår.

    Postat anonymt 09:00, mån 19 januari 2015

  • Fritid vet om att det är fyra armaturer som är trasiga, dom avvaktar med att byta dom på grund av att hela anläggningen ska ses över.

    Postat anonymt 08:49, tis 20 januari 2015

  • Hej!

    När är det planerat att skall anläggningen ses över? Det är nu under den mörka årstiden som elljuspåret behövs

    Mvh

    Anders

    Postat anonymt 12:45, tis 20 januari 2015

  • Hej, jag har ställt frågan till Fritid men inte fått något svar. Jag meddelar dig när jag får svar.

    Postat anonymt 13:07, ons 21 januari 2015

  • Hej igen. Jag har varit i kontakt med Fritid igen, de vet inte när anläggningen ska ses över men dom vet om att det är fyra lampor som är trasiga. Ni får gärna kontakta fritid via mail alefritid@ale.se under våren och se hur det går. Jag kan tyvärr inte hjälpa dig mer i detta ärende.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 09:48, tors 29 januari 2015

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.