Tillbaka till samtliga rapporter

Skylt i diket

Rapporterat av iOS i kategorin Vägmärken och skyltar, anonymt 11:50, fredag 3 januari 2020

Skickades till Ale kommun, 5 minuter senare

Skylt för mötesplats ligger i slänten.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för anmälan.

    Ärendet överförs till Bohus-Surte Vägförening.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 13:37, fredag 3 januari 2020

  • Vägföreningen noterade detta och hälsade att det skulle åtgärdas.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 11:18, måndag 27 januari 2020

  • Skylten ligger fortfarande kvar i diket. Den som är högre upp i backen är åtgärdad.

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat anonymt 17:31, fredag 31 januari 2020
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Vi skickar det åter till vägföreningen.

    Hälsningar kontaktcenter

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 10:43, måndag 3 februari 2020

  • .

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 16:27, måndag 3 februari 2020

  • Stolpen ligger kvar i diket men nu är M-skylten bortplockad/försvunnen.

    Postat anonymt 20:42, lördag 29 februari 2020
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Tack för din uppdatering. Vi har meddelat vägföreningen. Hälsningar kontaktcenter

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 09:03, måndag 2 mars 2020

  • Hej, Vägföreningen meddelar att de kommer att åtgärda detta. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 08:53, tisdag 10 mars 2020

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?