Tillbaka till samtliga rapporter

Påbudsskylt felvänd

Rapporterat av iOS i kategorin Vägmärken och skyltar av Monica Ohlsson, 13:57, fre 27 december 2019

Skickades till Lysekils kommun, 3 minuter senare

Någon har roat sig med att vända på påbudsskylten längst upp på Valbogatan. Detta innebär att bilarna som kommer nerifrån stannar, så även de som kommer uppifrån. Något förvirrat läge.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din felanmälan, problemet är nu åtgärdat.

    //Johan - LEVA i Lysekil AB

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Lysekils kommun (LEVA i Lysekil AB) 14:49, fre 27 december 2019

  • Funkade jättebra. Fixat efter några timmar.

    Postat av Monica Ohlsson 19:38, fredag 24 januari 2020

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?