Tillbaka till samtliga rapporter

Farlig gångstig

Rapporterat av iOS i kategorin Park/Grönyta, anonymt 10:52, ons 18 december 2019

Skickades till Ale kommun, 3 minuter senare

Livsfarlig gångstig efter allt regnande. Saknar helt grusbeläggning i nedre delen mot Glimmergränd vilket gjort backen glashal av regnet (obs inte pga minusgrader). Höll på att slå mig fördärvad då jag föll handlöst. Som tur är inga benbrott endast mörbultad. Måste åtgärdas omgående alt att gångvägen stängs av.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan. Ägaren till området hälsar att det är ingen yta man underhåller. Du kan höra med er samfällighetsförening som de underhåller stigen. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: inte kommunens ansvar

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 14:31, ons 18 december 2019

  • Ni kan vidarebefordra synpunkten till samfälligheten om markägaren hänvisat dit. Jag har inte kontaktuppgifter.

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat anonymt 15:58, ons 18 december 2019

  • Hej igen.

    Om du är boende i samfälligheten så behöver ni ta reda på samfällighetens kontaktuppgifter. Om inte så kanske ni kan höra med boende i området.

    Allt gott,

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: inte kommunens ansvar

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 08:47, tors 19 december 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?