Tillbaka till samtliga rapporter

Hög asfaltskant och bortspolat grus

Rapporterat av iOS i kategorin Vägar (Övriga), anonymt 09:14, ons 18 december 2019

Skickades till Ale kommun, 1 minut senare

Asfaltskanten från trottoaren in till Källarliden 1-11 är så hög att man slår i underredet på bilen när man ska in. Detta på grund av att gruset på vägen innanför spolas bort när det regnar. Dessutom är grusvägen innanför spårig och sönderkörd eftersom den inte underhålls.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan. Ärendet är översänt till Bohus-Surte vägförening. För direktkontakt med vägföreningen var vänlig maila: bohus.surte.vagforening@gmail.com Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 11:17, ons 18 december 2019

  • Har inte hänt ett dugg

    Postat anonymt 10:35, onsdag 15 januari 2020
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Vi skickar det vidare till bohus.surte.vagforening@gmail.com då det är dem som ansvarar för det.

    Hälsningar kontaktcenter

    Postat anonymt 12:23, onsdag 15 januari 2020

  • Hej, jag har skickat ett separat svar i ett mejl till dig så jag släcker ärendet här på Fixa min gata.

    Med vänlig hälsning Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 08:03, tisdag 21 januari 2020

  • Fortfarande öppen, via enkät, 12:00, torsdag 13 februari 2020

  • Se svar ovan

    Postat anonymt 13:24, måndag 17 februari 2020

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.