Tillbaka till samtliga rapporter

Förbryllande vägskylt om att förbud att stanna upphör

Anonym rapport i kategori Vägmärken och skyltar, 00:17, tis 10 december 2019

Skickades till Skurups kommun, 3 minuter senare

Vid skylten slutar förbudet att stanna, men var börjar det?? Jag hittar ingen skylt som anger att det är förbjudet att stanna på Möllevägen. Ta bort förbryllande skylt eller sätt upp rätt skylt!

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Problemet kvarstår! Förbudet att stanna som det gäller avser Kyrkvägen och inte Möllevägen som jag felaktigt angivit.

    Postat anonymt 23:22, tisdag 7 januari 2020

  • Fortfarande öppen, via enkät, 23:23, tisdag 7 januari 2020

  • Problemet kvarstår! Inget har hänt!

    Postat anonymt 22:55, onsdag 5 februari 2020
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Fortfarande har inget hänt med skyltningen!

    Postat anonymt 23:52, onsdag 4 mars 2020
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Löst

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 07:22, måndag 23 mars 2020

  • Problemet är fortfarande inte löst. Inga borttagna eller nya skyltar syns till.

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat anonymt 23:19, måndag 23 mars 2020

  • Nu är det löst. Den förbryllande skylten är borttagen.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 19:45, onsdag 25 mars 2020

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.