Tillbaka till samtliga rapporter

Stopp dagvattenbrunn

Anonym rapport i kategori Gång- och cykelbanor, 12:35, tors 28 november 2019

Skickades till Ekerö, mindre än en minut senare

Stopp i dagvattenbrunn Ekerövägen Kapellvägen

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Efter närmare titt: Brunnen ligger ovanför. Detta är en sänka som alltid får stor vattensamling. Det är alltså ej lösbart med att enbart rensa brunnen. /Magnus

    Postat anonymt 15:04, tors 28 november 2019

  • Ärendet skickat vidare för utredning

    Tillstånd ändrat till: Utreds

    Postat anonymt 11:38, fre 29 november 2019

  • Detta ska felanmälas till Närlunda vägförening. Kontakt kan fås den här vägen: http://www.narlundavagforening.se/ index.php/ kontakta

    Tillstånd ändrat till: inte kommunens ansvar

    Postat anonymt 08:37, mån 9 december 2019

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.