Tillbaka till samtliga rapporter

Gatuskylten ligger på marken

Anonym rapport i kategori Vägmärken och skyltar, 06:59, mån 25 november 2019

Skickades till Ale kommun, 1 minut senare

Sedan man asfalterade gatan, har gatuskylten legat på marken, ca en månad. Problemet har rapporterats här tidigare av andra på gatan utan att felet åtgärdats. Tack på förhand för åtgärd.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej Jag pratade med entreprenören nu på morgonen då jag trodde detta var gjort. Det hade tyvärr "ramlat mellan stolarna" så dom skulle åka och fixa det nu på förmiddagen.

    Tack för att du rapporterade in detta Med vänlig hälsning Tobbe engström

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 09:37, mån 25 november 2019

  • Frågeformulär ifyllt av rapportören; Tillstånd ändrat till: Löst, 18:36, måndag 6 januari 2020

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.