Tillbaka till samtliga rapporter

Det är glapp i gatlycktan

Anonym rapport i kategori Gatubelysning, 14:15, tis 19 november 2019

Skickades till Alingsås kommun, 5 minuter senare

Sista lycktan i backen innan man svänger höger för att åka under Boråsvägen är det glapp i. ibland lyser den när man är uppe i backen och slocknar när man är under den. (å ibland är den släckt å lysr upp när man kommer under den) detta är lite lurigt då det precis under lyktan är 3 hål i asvalten. Minst 1 månad har det varit så här, är osäker på tiden men så länge det varit mörkt på morgon och tidig kväll.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Felanmälan är behandlad och vi försöker åtgärda detta så fort vi kan

    Postat anonymt 12:44, fre 22 november 2019

  • Statusuppdatering

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 12:44, fre 22 november 2019

  • Ett seriebyte där vi byter alla ljuskällor kommer att ske i området i januari månad. Så vi stänger detta ärende nu.

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat anonymt 14:47, ons 11 december 2019

  • Statusuppdatering

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 14:47, ons 11 december 2019

  • Här fått besked att det ska fixas i januari så håller tummarna att det stämmer

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat anonymt 20:53, tis 17 december 2019
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Gatubelysning funkar ej alla dagar vid Seglaregatan 5. Gammalt fel, kvar efter lampbytet också! Vill veta när ni läser detta

    Postat av Barbro Andersson 070-686929 11:07, tisdag

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?