Tillbaka till samtliga rapporter

Gräsmatta mellan gångstig/gångstig-cykelbana söder-norr mot Blåklinten.

Anonym rapport i kategori Gång- och cykelbana, 19:31, tis 16 december 2014

Skickades till Skurups kommun, 3 minuter senare

Vi bor i området och det går en gångbana som slutar tvärt från området och kommunen har gräs mellan dessa ovan nämnda gångbanor. Frågan är, varför man inte fortsatt med denna, så dessa hänger samman? Den används flitigt av både barnfamiljer med barnvagnar och äldre med rullatorer OCH även BILAR!! Nu är gräsmattan helt sönderkörd. Antingen får man göra gångstigen användbar för alla eller så får man sätta upp någon form av stopp, ,men då blir det ändå att den används av gående/barnvagnar/cyklister.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Fortfarande öppen, via enkät, 07:49, ons 14 januari 2015

  • Fortfarande öppen, via enkät, 18:51, ons 11 februari 2015

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?