Tillbaka till samtliga rapporter

Kvarlämnade byggstaket spärrar skolvägen.

Anonym rapport i kategori Gång- och cykelbana, 23:46, lör 16 november 2019

Skickades till Skurups kommun, 3 minuter senare

Efter arbetet med vattenledningen till Skurup har avspärrningsstaketen "slängts" omkring. Det har varit så här över en vecka som föregåtts av helt onödig avspärrning av skolvägen för många barn till Mölleskolan. Ta bort onödiga staket och återställ gångstigarna snarast.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Staketen är borttagna idag. Nu återstår att återställa gång- och cykelvägen.

    Postat anonymt 00:26, ons 20 november 2019

  • Staketen är borttagna. Nu återstår att återställa gång- och cykelvägen.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 10:26, ons 20 november 2019

  • Frågeformulär ifyllt av rapportören; Tillstånd ändrat till: Löst, 10:26, ons 20 november 2019

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.