Tillbaka till samtliga rapporter

Hela cykelbanans dike på bakre Humlegången igensatt. Allt vatten stannar kvar i dike

Rapporterat i kategori Igensatt brunn av Ronni Bjørneler, 06:44, fredag 15 november 2019

Skickades till Ale kommun, 1 minut senare

Diket är kommunens gata och växer igen på en 2-3 år. Det är dock en 6-7 år sedan ni senast var här.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Ser att jag kanske släppt nålen lite för nära Mistelgången. Det är cykelbanan, bakom Humlegången innan fotbollsplan där diket är igensatt

    Postat av Ronni Bjørneler 06:46, fredag 15 november 2019

  • Hej och tack för anmälan.

    Ärendet överförs till berörd enhet.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 09:29, fredag 15 november 2019

  • Hej Ale kommun skall ta en titt på detta

    Tack för att du rapporterar in detta Med vänlig hälsning Tobbe Engström

    Postat av Ale kommun (Tobbe Engström) 11:43, onsdag

  • Fortfarande öppen, via enkät, 14:58, fredag

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?