Tillbaka till samtliga rapporter

Ur funktion Kviinge vägen 11

Anonym rapport i kategori Gatubelysning, 07:19, onsdag 13 november 2019

Skickades till Östra Göinge kommun, mindre än en minut senare

Denna lampa har varit trasig i c:3 månader. Finns också trasiga lampor på Kviingevägen 8 och vid infarten till Skogsvägen. Ytterligare en trasig vid förskolan. Således 4 stycken på samma gata. Enligt kommunen skall "ett flertal" vara trasiga innan det åtgärdas. Vore bra om det fanns en tydlig definition på denna undanflykt.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Åtgärd är planerad till 14/11.

    Tillstånd ändrat till: Åtgärd är schemalagd

    Postat av Östra Göinge kommun (Östra Göinge kommun Samhällsbyggnad) 08:24, onsdag 13 november 2019

  • Lampor bytta i dag 2019-11-13

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 17:26, onsdag 13 november 2019

  • Frågeformulär ifyllt av rapportören; Tillstånd ändrat till: Löst, 17:27, onsdag 13 november 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?