Tillbaka till samtliga rapporter

Belysning släckt

Rapporterat av Android i kategorin Gatubelysning av Emil Jacobson, 17:47, tors 7 november 2019

Skickades till Alingsås kommun, 3 minuter senare

Stolpe lyser ej

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Nya ljuskällor är beställa. Byte kommer ske när materialet har kommit.

    Postat anonymt 14:33, tis 19 november 2019

  • Statusuppdatering

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 14:33, tis 19 november 2019

  • Fortfarande släckt, börjar bli rätt mörkt på kvällarna där nu

    Postat av Emil Jacobson 18:28, tors 5 december 2019
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Då det har varit lång leveranstid på nya ljuskällor har åtgärden på plats dröjt. Bytet av ljuskällorna är inplanerad till vecka 51.

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat anonymt 10:57, lör 14 december 2019

  • Statusuppdatering

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 10:57, lör 14 december 2019

  • Åtgärdat och klart 2019-12-17, så vi stänger felanmälan.

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat anonymt 07:35, tors 19 december 2019

  • Statusuppdatering

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 07:35, tors 19 december 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?