Tillbaka till samtliga rapporter

Trafikhinder

Rapporterat av Android i kategorin Vägmärken och skyltar, anonymt 19:30, fre 25 oktober 2019

Skickades till Lysekils kommun, 5 minuter senare

En skock med avgränsare står i vägen. Bör flyttas omgående. Bilisterna tvingas ut över helstrekade linjer.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Ingen kommunikationen med kommunen. Det står en kvar i gatan, men det verkar som ingen bryr sig!

    Postat anonymt 20:19, fre 22 november 2019
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Hej och tack för din anmälan, vi har haft ärendet upp med Trafikingenjören på Lysekils kommun och numera är det endast en "skylt" kvar som markering utav staketet. Jag får ursäkta den tidigare uteblivna återkopplingen.

    //Johan - LEVA i Lysekil

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 07:44, mån 16 december 2019

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.