Tillbaka till samtliga rapporter

Saknar gatubelysning

Rapporterat av Android i kategorin Gatubelysning, anonymt 19:20, mån 21 oktober 2019

Skickades till Alingsås kommun, 4 minuter senare

Från Ingared längs med Kärrbogärdevägen upp till Kärrbogata saknas gatubelysning. Är detta något som kommer att sättas upp? Väldigt mörkt på höst och vinter, farligt för alla som transporterar sig längs sträckan både gångtrafik och annan trafik. Det är många som promenerar längs denna väg både sommar och vinter.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Ställer frågan till ansvarig för belysningen. Återkopplar när ett svar finns

    Postat anonymt 17:14, tis 5 november 2019

  • Fortfarande öppen, via enkät, 08:57, tis 19 november 2019

  • Statusuppdatering

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 11:00, lör 14 december 2019

  • Hej, i dagsläget kommer vi inte att planera några nya belysningsarbeten i detta område då E20 kommer att byggas om här. När detta är gjort får vi förhoppningsvis möjlighet att återkomma till det.

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat anonymt 15:58, tors 19 december 2019

  • Statusuppdatering

    Tillstånd ändrat till: Kunde ej åtgärda

    Postat anonymt 15:59, tors 19 december 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?