Tillbaka till samtliga rapporter

Gatubelysning fungerar ej, en stolpe

Rapporterat i kategori Gatubelysning av Thomas Krafft, 21:53, tors 17 oktober 2019

Skickades till Ale kommun, 2 minuter senare

En stolpe i gatubelysningen fungerar ej, trafikosäkert och otryggt.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för anmälan.

    Vi överför ärendet till Ale El.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 09:37, fre 18 oktober 2019

  • Ale El hälsar att detta åtgärdas vid nästa rondering i december.

    Hälsningar kontaktcenter

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 10:00, fre 18 oktober 2019

  • Fortfarande öppen, via enkät, 22:23, tors 14 november 2019

  • Detta är nu åtgärdat.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 12:03, mån 9 december 2019

  • Inget ljus på två av stolpbelysningarna. Inte tryggt när det är så mörkbelagt här på Gruvåsvägen i Älvängen. Var så snäll och ge oss ljus.....( och värme)😊🤶🎅🏻🎄Tackar på förhand🙏

    Postat anonymt 10:19, mån 23 december 2019

  • Tack för anmälan.

    Ärendet överförs till Ale El.

    Hälsningar kontaktcenter

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 12:25, mån 23 december 2019

  • Inget ljus på två av stolpbelysningarna. Inte tryggt när det är så mörkbelagt här på Gruvåsvägen i Älvängen. Var så snäll och ge oss ljus.....( och värme)😊🤶🎅🏻🎄Tackar på förhand🙏

    Postat anonymt 16:00, fredag 3 januari 2020

  • Hej Nu är båda lamporna bytta av Ale El. Hälsningar kontaktcenter

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 08:30, fredag 7 februari 2020

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?