Tillbaka till samtliga rapporter

En vägbelysning är trasig som ligger vid bommen bakom Bohus IF:s klubblokal

Anonym rapport i kategori Gatubelysning, 20:01, tors 10 oktober 2019

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare

Vägbelysningen är trasig på vägen som går upp mot Ale arena, lampan som ligger vid bommen bakom Bohus IF:s klubblokal.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan. Ärendet är översänt till Ale El. Vi inväntar återkoppling. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 09:18, fre 11 oktober 2019

  • Problemet är inte löst - mycket mörkt på platsen. Många barn vistas där på väg till och från ishallen.

    Postat anonymt 10:33, lör 23 november 2019

  • Tack för din påminnelse. Översyn av all belysning i kommunen påbörjas i början av december. Hälsningar Kontaktcenter

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 10:03, mån 25 november 2019

  • Fortfarande öppen, via enkät, 18:22, tis 10 december 2019

  • Detta är nu åtgärdat.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 14:39, ons 11 december 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?