Tillbaka till samtliga rapporter

Gatubelysning lyser ej

Rapporterat av iOS i kategorin Gatubelysning, anonymt 06:00, mån 7 oktober 2019

Skickades till Ale kommun, 5 minuter senare

Hej Gatubelysning lyser ej. Det är tredje stolpen irad som ej lyser i denna korsning. Mycket mörkt.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan.

    Ärendet överförs till Ale El.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 09:47, mån 7 oktober 2019

  • Ale El har bytt en säkring och problemet ska nu vara åtgärdat.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 08:12, ons 9 oktober 2019

  • Hej! Dessa tre stolparna efter varandra i korsningen verkar vara något fel på. Fick återkoppling att säkring skall vara bytt. De lyser lite till och från. Idag är alla tre stolpar svarta. Meddelar ni berörd enhet så att de kan se över dessa tre stolpar?

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat anonymt 06:13, tis 12 november 2019

  • Vi överför ärendet till Ale El igen.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 10:27, tis 12 november 2019

  • Nu har Ale El varit och lagat igen. Ska fungera nu. 2019-12-19. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 15:32, tors 19 december 2019

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.