Tillbaka till samtliga rapporter

Belysning sönder

Anonym rapport i kategori Gatubelysning, 14:38, fre 4 oktober 2019

Skickades till Ale kommun, 2 minuter senare

Belysning trasig Vid nya transformatorstationen på parkeringen vid gulklövergatan 48 saknas det belysning. Finns armatur på tranformatorns tak - släckt samt en gatuarmatur infart till Överstegården vid bom / garagevägg vid gulklövergatan 48 Upptäcktes igår kväll, 191003

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för anmälan.

    Ärendet överförs till Ale El.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 16:12, fre 4 oktober 2019

  • Fortfarande öppen, via enkät, 21:47, fre 1 november 2019

  • En lampa är fixad men ej den på nya transformator huset

    Postat anonymt 22:06, fre 29 november 2019
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Tack för din uppdatering. Den är översänd till Ale El. Hälsningar Kontaktcenter

    Postat anonymt 08:44, mån 2 december 2019

  • Ale El hälsar att det inte finns någon belysning på nya transformator-huset utan endast en antenn som kanske kan tas för att vara en belysningsarmatur.

    Ärendet avslutas

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 09:55, mån 2 december 2019

  • Ale El hälsar att det inte finns någon armatur på transformatorstationen. Det finns en antenn, kan det vara den du menar? Ärendet avslutat. Hälsningar kontaktcenter

    Postat anonymt 10:31, mån 2 december 2019

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.