Tillbaka till samtliga rapporter

Trasig belysning

Rapporterat av iOS i kategorin Gatubelysning, anonymt 20:11, torsdag 3 oktober 2019

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare

Uppe vid Jennylund och på vägen dit finns många trasiga lampor. Ca 5-6 stycken inom några hundra meter i närheten av hållplatsen Jennylund och in på idrottsområdet. Tråkigt för alla mörkrädda men träningsvilliga barn och ungdomar.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Belysning behöver åtgärdas

    Postat anonymt 23:15, torsdag 3 oktober 2019

  • Tack för anmälan.

    Vi överför ärendet till Ale El.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 08:51, fredag 4 oktober 2019

  • Problemet är nu åtgärdat hälsar Ale El.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 08:18, onsdag 9 oktober 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?