Tillbaka till samtliga rapporter

Akut problem

Rapporterat i kategori Vägar (Övriga) av Martin Nilsson, 08:10, mån 30 september 2019

Skickades till Skurups kommun, mindre än en minut senare

Stora hål i gatan. Känd plats för dessa problem eftersom asfalten saknas efter ett jobb.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Åtgärdat men samma problem igen 14/10-2019. ASFALT ät en bra idé.

    Postat av Martin Nilsson 08:27, mån 14 oktober 2019

  • Västergatan, Skurup, djupt hål i gatan, precis vid parkeringsplatsen där vägarbetarna haft depå för jordmassor och sten medan Södergatan byggdes om.

    Hålet är så djupt, att i helgen fick en bil punktering och idag fick vår gäst sin bil skadad då han körde ner i hålet. Om ni inte kan laga det, så sätt ut en varning i alla fall.

    Postat anonymt 11:07, ons 23 oktober 2019

  • Löst

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Skurups kommun 07:16, måndag 23 mars 2020

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?