Tillbaka till samtliga rapporter

Gatubelysning trasig

Anonym rapport i kategori Gatubelysning, 20:18, torsdag 26 september 2019

Skickades till Ale kommun, 2 minuter senare

Gatubelysningen har varit trasig i ett par veckor. Lampan står vid Jättarnas väg 4.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan. Ärendet är översänt till Ale El. Vi inväntar återkoppling. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 08:33, fredag 27 september 2019

  • Det visar sig att belysningen tillhör samfälligheten. Vi ber dig kontakta dem. Ärendet avslutas. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: inte kommunens ansvar

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 10:55, fredag 27 september 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?