Tillbaka till samtliga rapporter

Trasig väg i Brastad

Rapporterat av Android i kategorin Vägar (Övriga), anonymt 13:45, torsdag 26 september 2019

Skickades till Lysekils kommun, 4 minuter senare

Nu har det snart gått ett år sen senast rapportering och inget har hänt. Vägen eroderar så sakteliga bort mitt i centrala Brastad. Fick besked ifjol att det skulle fixas till våren, men nu tycker jag att våren har passerat med råge.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din uppdatering, vi tar och kontrollerar med ansvarig på Lysekils kommun om hur planerna ser ut för vägen.

    Tillstånd ändrat till: Utreds

    Postat av Lysekils kommun (LEVA i Lysekil AB) 18:50, tisdag 8 oktober 2019

  • Fortfarande öppen, via enkät, 21:43, torsdag 24 oktober 2019

  • Fortfarande öppen, via enkät, 22:49, torsdag 21 november 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?