Tillbaka till samtliga rapporter

Mörklagd korsning

Anonym rapport i kategori Gatubelysning, 17:10, tors 13 november 2014

Skickades till Lerum, 4 minuter senare

Flera gatulyktor är släckta/trasiga i korsningen. Svårt att se barnen som går till skolan då de går tvärs över denna korsning i mörker. Dessutom saknas gångbanor här vilket gör att de bokstavligen går på gatan.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Har senaste dagarna noterat att belysningen i korsningen är fungerande vid några tillfällen, men släckt andra tider/dagar. Det gäller inte hela området eller gatan, utan tre fyra stolpar i korsningen. Det är livsfarligt med denna mörklagda korsning under morgon och kväll under dessa höst- o vinterdagar när det är mörkt och blött ute.

    Postat av Ove Cervin 10:16, mån 24 november 2014

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

För att skicka din uppdatering…

Har du ett lösenord för FixaMinGata?

Ja, jag har ett lösenord

Glömt ditt lösenord? Bekräfta via epost nedan genom att ange ett nytt lösenord. När du bekräftar kommer ditt lösenord att uppdateras.

Nej Låt mig bekräfta uppdateringen via epost

Att ange ett lösenord är valfritt, men om du gör det kommer du lättare att kunna rapportera problem, lämna uppdateringar och hantera dina anmälningar.

Ditt lösenord måste inkludera 6 eller fler tecken.