Tillbaka till samtliga rapporter

Sopning av Bäckgränd genomfördes inte i våras , som på övriga gator i området mycket grus på vägen.

Anonym rapport i kategori Vägar (Övriga), 19:46, tisdag 10 september 2019

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare

Gruset har legat på vägen sedan vintern. Och kommunen har haft tillfällig parkeringsplats på Bäckgränd . Vilket oxå resulterade i mer grus på vägen .’tack

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan. Ärendet är översänt till vägföreningen. Vi inväntar återkoppling. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 10:59, onsdag 11 september 2019

  • Vägföreningen hälsar att de tagit till sig din synpunkt och ska bli bättre nästa vinter. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 15:36, onsdag 25 september 2019

  • Fortfarande öppen, via enkät, 21:36, tisdag 8 oktober 2019

  • .

    Postat anonymt 09:19, fredag 11 oktober 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?