Tillbaka till samtliga rapporter

Farligt! Igensatt och öppen brunn vid ängabo skola

Anonym rapport i kategori Igensatt brunn, 11:25, tisdag 10 september 2019

Skickades till Alingsås kommun, 5 minuter senare

Igensatt brunn bredvid ängabo skolan. Brunnslocket lade jag tillbaka men det är inte ordentligt på. På höger sida på gång och cykelvägen (när man kommer från Fifis Taverna). Här kör bilar även väldigt fort och använder som en genväg. Kan ni sätta upp bom längs den här vägen? Innan det blir en allvarlig olycka.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Fortfarande öppen, via enkät, 16:44, tisdag 8 oktober 2019

  • Statusuppdatering

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 15:23, måndag 14 oktober 2019

  • Statusuppdatering

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 15:23, måndag 14 oktober 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?