Tillbaka till samtliga rapporter

Stenar och stenflis på gångbanan samt nedrasad större sten

Anonym rapport i kategori Vägar (Riksvägar/Trafikverket), 20:26, söndag 8 september 2019

Skickades till Trafikverket, 15 timmar, 59 minuter senare

Stenar och stenflisor ligger på gång och cykelbanan vid sittbänkarna mellan lyktstolparna 7279 och 7280. Stor sten, troligen nerfallen från bergväggen mellan stolparna 7274 och 7273. En geotekniker borde se om bergväggen måste skrotas så att inte fler lösa stenar kan komma att rasa ner på gång och cykelbanan.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Kategori ändrat från ‘Vägar (Övriga)’ till ‘Vägar (Riksvägar/Trafikverket)’

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 12:22, måndag 9 september 2019

  • Tack för din anmälan. Ärendet är överfört till trafikverket som ansvarar för området. Hälsningar Kontaktcenter

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 13:08, måndag 9 september 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?