Tillbaka till samtliga rapporter

Belysningen på parkeringen bakom f.d. ICA

Anonym rapport i kategori Gatubelysning, 13:19, fredag 6 september 2019

Skickades till Ale kommun, 1 minut senare

I november 2018 skickade jag in om att det är väldigt mörkt bakom f.d. ICA. Fick då svar att det ska rivas under våren och att belysningen skulle ses över. Nu är det höst igen och mörkare och mörkare blir det men belysningen har inte åtgärdats. Väldigt otrevligt att gå där när man kommer från tåget.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din påminnelse. ärendet är översänt till berörd enhet. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 13:53, fredag 6 september 2019

  • Gatubelysningen kommer att fixas i samband med att arbetet med elen på fd ICA fastigheten startar. Arbetet med detta börjar inom en vecka så gatubelysningen bör vara igång inom max två veckor.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Linus Lindholm) 16:28, tisdag

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?