Tillbaka till samtliga rapporter

Väg och trottoar.

Anonym rapport i kategori Vägar (Övriga), 18:13, torsdag 5 september 2019

Skickades till Ale kommun, 1 minut senare

Alekärrsvägen (Alafors), skulle åtgärdas för 5 är sedan. Vägbana / trottoar / kantsten. Har ej fått ny beläggning sen 60-talet. Rena lappverket - berg och dalbana.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan. Ärendet är översänt till vägföreningen. Vi inväntar återkoppling.

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 10:33, fredag 6 september 2019

  • Hej Vägföreningen kommer att ta upp synpunkten på styrelsemöte 17/9. Hälsningar Kontaktcenter

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 14:39, tisdag 10 september 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?