Tillbaka till samtliga rapporter

Trasiga plattor

Anonym rapport i kategori Gång- och cykelbana, 10:42, sön 1 september 2019

Skickades till Lysekils kommun, 3 minuter senare

I snart ett halvår har trasiga plattor funnits i trottoaren på Kungsgatan i Lysekil, värst utanför hörnfelts. Flera personer som snubblat, bilar kört upp på och gjort det värre. Cyklister som fastnat etc. Meddelade problemet tidigare och kom man och satte dit en varningsflärp som bilar etc körde sönder.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Fortfarande öppen, via enkät, 11:06, sön 29 september 2019

  • Vi har nu genomfört arbeten med att byta och justera stenar längs med Kungsgatan.

    //Johan - LEVA i Lysekil

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 09:57, mån 21 oktober 2019

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.