Tillbaka till samtliga rapporter

20cm stort hål i gatan. Ca 60cm djupt.

Rapporterat i kategori Vägar (Övriga) av Emma Nilsson, 18:04, söndag 25 augusti 2019

Skickades till Skurups kommun, 1 minut senare

Var ute och sprang idag när maken plötsligt försvann under foten. Till följd av detta stukade jag foten och fick halta hem. Om detta inte åtgärdas snarast kommer fler olyckor att ske. Asfalten runt hålet är mjukt och kommer ge vika om något med större vikt, exempelvis en bil kör över hålet. Hälsningar en nyvliven Skurupsbo som inte längre vågar springa ute på gatorna.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej emma detta är anmält till Trafikverket som kommer åtgärda felet då vägen är deras tack för hjälpen

    Mvh Herman

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Herman Cassé 14:34, måndag 26 augusti 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?