Tillbaka till samtliga rapporter

Träd och sly som behöver tas bort

Rapporterat i kategori Träd och buskage av Fredrik Vedin, 10:01, söndag 25 augusti 2019

Skickades till Söderhamns kommun, 4 minuter senare

Det är år sedan någon var här att rensade nu, så sly’n närmast kan liknad med träd numer. Det gäller hela planen och slänten mellan stamvägen och åsbergsvägen.

Det behöver rensas omgående så barnen på gatan kan nyttja nedfarten till planen igen.

Trädet börjar luta sig alldeles för nära vår och grannens tomt.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?