Tillbaka till samtliga rapporter

Övergångsställe saknas

Rapporterat i kategori Vägar (Övriga) av Markus, 12:42, tisdag 20 augusti 2019

Skickades till Skurups kommun, 3 minuter senare

Området asfalterades om för länge sedan, och sedan dess har övergångsstället saknats. Kring korsningen börjar det se allmänt dåligt ut med alla andra markeringar också.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej målas i samband med övrig målning Södergatan. Mvh Kommunteknik

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Herman Cassé 15:41, tisdag 20 augusti 2019

  • Hej! Finemang, då är en lösning på g!

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat av Markus 13:16, fredag 23 augusti 2019

  • Fortfarande öppen, via enkät, 17:12, tisdag 17 september 2019

  • Noterar att målningen på södergatan är gjord, men att övergångsstället i ärendet fortfarande saknas

    Postat av Markus 10:19, onsdag 25 september 2019

  • Och nu noterar jag att även detta övergångsställe (samt en hel del andra markeringar i samma korsning) är fixat. Fantastisk!

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Markus 18:45, onsdag 25 september 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?