Tillbaka till samtliga rapporter

Brunn överfull

Rapporterat av Android i kategorin Igensatt brunn av Carl-Gustaf von Konow, 15:45, lördag 17 augusti 2019

Skickades till Lysekils kommun, 5 minuter senare

Utanför Arken på Drottninggatan rinner vatten inte bort fast det inte regnar längre.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din anmälan och ursäkta för den sena återkopplingen. Vi genomför just nu underhåll/"slamtömning" av samtliga rännstensbrunnar i Lysekils tätort varpå även denna kommer att åtgärdas inom kort.

    //Johan - LEVA i Lysekil AB

    Tillstånd ändrat till: Åtgärd är schemalagd

    Postat av Lysekils kommun (LEVA i Lysekil AB) 14:31, tisdag 3 september 2019

  • Den aktuella brunnen tömdes den 9/9 2019 så problemet bör nu vara åtgärdat.

    //Johan - LEVA i Lysekil

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Lysekils kommun (LEVA i Lysekil AB) 09:58, måndag 21 oktober 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?