Tillbaka till samtliga rapporter

Vatten på gatan och trottoaren

Rapporterat av Android i kategorin Igensatt brunn, anonymt 15:44, lör 17 augusti 2019

Skickades till Lysekils kommun, mindre än en minut senare

Brunn igensatt utanför LL1903

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din anmälan och ursäkta för den sena återkopplingen. Vi genomför just nu underhåll/"slamtömning" av samtliga rännstensbrunnar i Lysekils tätort varpå även denna kommer att åtgärdas inom kort.

    //Johan - LEVA i Lysekil AB

    Tillstånd ändrat till: Åtgärd är schemalagd

    Postat anonymt 14:32, tis 3 september 2019

  • Den aktuella brunnen tömdes den 10/9 2019 så problemet bör nu vara åtgärdat.

    //Johan - LEVA i Lysekil AB

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 09:56, mån 21 oktober 2019

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.