Tillbaka till samtliga rapporter

Ek som tappar genar

Rapporterat av Android i kategorin Träd och buskage av Carina, 10:02, onsdag 14 augusti 2019

Skickades till Ale kommun, 2 minuter senare

Den stora eken tappar stora grenar på vägen och gångbanan. Just på bilderna här har grenarna på vägen körts sönder. En dag kommer någon få grenar i huvudet eller på bilen. Höstenvindar är farliga.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för anmälan.

    Ärendet överförs till berörd enhet.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 11:38, onsdag 14 augusti 2019

  • Är en stor död gren som det faller ner delar av vid blåst och kraftigt regn.

    Postat av Carina 10:55, onsdag 11 september 2019
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Parkavdelningen hälsar den 20 augusti att de kommer att se över grenverket på trädet. Hälsningar Kontaktcenter Ärendet är avslutat i Fixa min Gata.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 12:33, onsdag 11 september 2019

  • Har inte hänt något. Den stora döda grenen är kvar och hänger över gångbanan.

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat av Carina 12:49, onsdag 9 oktober 2019
    Fortfarande öppen, via enkät

  • .

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 09:07, fredag 11 oktober 2019

  • Grenen som hänger död över gångväg och gata bör sågas av!!!

    Postat av Carina 14:41, onsdag 6 november 2019
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Tack på din påminnelse. Vi översänder ärendet till berörd enhet. Hälsningar Kontaktcenter

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 08:52, torsdag 7 november 2019

  • Fortfarande öppen, via enkät, 17:43, onsdag

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?