Tillbaka till samtliga rapporter

Rabatt

Rapporterat av iOS i kategorin Park/Grönyta, anonymt 05:44, ons 14 augusti 2019

Skickades till Ale kommun, 1 minut senare

Hej För 1 år sedan felanmälde jag detta. Det är nedgången från perrongen i Nol mot lokalbanan på älv-sidan. Då sa ni att det är Trafikverket som skall rensa. Jag kontaktade dem, inget hände. Jag på minde dem nu, då säger de att det är kommunen som skall hålla ordning här.

Problemet är att man ser inte gående som går ner för trappan och ner på vägen. Många barn/ungdomar blir hämtade här, samt de med cykel på tåget tar ofta denna väg. Här kör tung trafik. Buskar och träd behöver hållas efter så det inte sker en olycka.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för anmälan.

    Vi överför ärendet till berörd enhet och inväntar svar.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 09:40, ons 14 augusti 2019

  • Fortfarande öppen, via enkät, 06:13, ons 11 september 2019

  • Fortfarande öppen, via enkät, 07:06, ons 9 oktober 2019

  • Fortfarande öppen, via enkät, 08:48, ons 6 november 2019

  • Hej, detta är beställt av vår entreprenör att åtgärda, kan hända att det är gjort i skrivande stund. Jag sätter det som löst i Fixa min gata.

    Tack för att du rapporterade in detta. Med vänlig hälsning Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 06:34, fre 15 november 2019

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.