Tillbaka till samtliga rapporter

Infart trasig/rasad.

Anonym rapport i kategori Vägar (Riksvägar/Trafikverket), 17:05, måndag 12 augusti 2019

Skickades till Trafikverket, 3 timmar, 14 minuter senare

Infarten till Krika 2218 "Granlunda 4:1" behöver asfalteras då den har varit i dåligt skick ändå sedan början på 2000-talet.

Borde asfalteras in från vägen mot grusvägen en bit så att risken för kantbildning och samtidigt singel ute på den asfalterade vägen minimeras.

Om man verkligen inte kör i "snigelfart" i dagsläget så smäller det till rejält i bilen när man kör in eller ut från fastigheten.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Kategori ändrat från ‘Gator, skyltar och parkering’ till ‘Vägar (Riksvägar/Trafikverket)’

    Postat av Klippans kommun (Michel Tränefors) 20:18, måndag 12 augusti 2019

  • Trafikverket är väghållare.

    Postat anonymt 20:18, måndag 12 augusti 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?