Tillbaka till samtliga rapporter

Igensatt brunn

Rapporterat av iOS i kategorin Igensatt brunn, anonymt 15:41, söndag 11 augusti 2019

Skickades till Lysekils kommun, 3 minuter senare

Det rinner vatten ner på Drottninggatan från parkeringen via återvinningsstationen.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din anmälan, vi var där bara dagarna innan din anmälan men har inte lyckats komma åt brunnen p.g.a. parkerade bilar. Vi kommer att återkomma för att försöka tömma brunnen inom kort.

    //Johan - LEVA i Lysekil

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Lysekils kommun (LEVA i Lysekil AB) 09:48, måndag 21 oktober 2019

  • Hej och ursäkta för den sena återkopplingen, vi har haft problem med bilar som parkerar över brunnen vilket gjort den svårtillgänglig men sedan ett tag så har i alla fall brunnen slamsugits så nu är förhoppningen att det skall fungera igen, återkoppla gärna om du uppmärksammar problemet igen.

    //Johan - LEVA i Lysekil AB

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 10:36, tisdag 3 december 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?